Španělský jazyk - B2

kód: ŠJB2STON0924

 • Prakticky zaměřené studium reálného jazyka - cílená příprava ke složení zkoušky na úrovni B2 dle SERR, kterou učitel skládá přímo ve škole v květnu/červnu 2025
 • Výuka pod vedením dvou lektorů - TEAM TEACHING, kteří se střídají po týdnech: rodilý mluvčí se zaměřuje na mluvení, čtení a poslech; český lektor pak na překlad, gramatiku a budování slovní zásoby. Práce s elektronickou verzí materiálů s plně integrovanými poslechy  
 • Materiály jsou vždy zasílány elektronicky, není nutné pořizovat žádnou studijní literaturu
 • Každý výukový blok se nahrává, záznam je k dispozici všem účastníkům
 • Celý přípravný kurz ke zkoušce (80 hodin) je on-line, samotná zkouška vyžaduje fyzickou účast v Orlové
 • Umět mluvit cizím jazykem a umět cizí jazyk naučit jsou dvě odlišné kategorie - naši lektoři zvádají obojí
 • Stabilní tým je zárukou kontinuální kvality
 • Jako jediná jazyková škola na Karvinsku: připravujeme a udělujeme státní jazykové zkoušky, založili jsme gymnázium s bilingvní sekcí, vytváříme učební materiály pro metodu CLIL a využíváme simultánní metodu pro výuku cizích jazyků - jediní v ČR 

9 600

učebnicekompilace materiálů
délka11. 9. 2024 - 18. 6. 2025
každou středu
(80 vyuč. hodin)

rozvrh a místoSt: 16:30 - 18:00 hod.
datum zahájení11. září 2024
výstupní jazyková úroveňB2
vstupní jazyková úroveňB1/B1+
výstuposvědčení o absolvování DVPP
typ kurzuŠJ (DVPP)
zkouškapoplatek za vykonání zkoušky na úrovni B2 není v ceně kurzu
formaonline

množství

-+

Proč si vybrat tento kurz

 • výuka se zkušenými lektory, kteří výuku vnímají živě a sami aktivně učí  
 • moderní metody výuky nejen teoreticky 
 • kompilace studujních materiálů - komentovaná řešení toho nejsložitějšího z testů na úrovni B2 

 

Vzdělávací cíl

Příprava k jazykové zkoušce na úrovni B2 dle SERR, případně kontinuální příprava ke složení zkoušky na úrovni C1, která společně s absolvováním Doplňujícího didaktického studia španělského jazyka (DDSŠJ) představuje splnění kvalifikačních podmínek stanovených zákonem pro výkon učitele španělského jazyka ZŠ (oba stupně) i SŠ! 

V rámci studia španělštiny absolvuje každý účastník výuku v rozsahu 80 on-line hodin. Akcentována budou témata, která se dlouhodobě profilují jako nejobtížnější při zvládnutí zkoušky na úrovni B2, včetně praktického nácviku v rámci dvou nejběžnějších jazykových zkoušek na této úrovni (DELE B2 a SJZZ). Výuka probíhá přímou metodou (ve španělštině), náročnější pasáže z lingvistiky (např. aspekt, temporální problémy) jsou vždy stručně doprovázeny českým výkladem. Analyzovány budou pouze reálně nasazené zkoušky z let 2010 - 2024.  

Anotace - Španělský jazyk (B2)

Pro koho je kurz určen

viz výše uvedená anotace 

Požadavky na přijetí:

 • řádně vyplněná přihláška + úhrada kurzovného
 • před přihlášením do kurzu doporučujeme absolvovat vstupní jazykovou diagnostiku - termín je možné objednat prostřednictvím INFOLINKY: 775 228 388 nebo elektronicky na diagnostika@clil.cz. 
 • pokud jste již absolvovali jazykovou zkoušku na úrovni B1 (např. maturitní zkouška, DELE B1), není zapotřebí diagnostiku konat   

Vybrané dotazy a odpovědi k rozšíření kvalifikace o výuku cizího jazyka v on-line podobě naleznete ZDE. Informace odrážejí platnou legislativu s účinností od 1. 9. 2023. 

Způsob vyhodnocení vzdělávací akce
 - viz výše uvedená anotace

Cena za daný vzdělávací program nezahrnuje poplatek za vykonání zkoušky na úrovni B2 v ceně 3500,-Kč. Pokud si účastník přeje, je možné poplatek za zkoušku zahrnout do fakturace, celková cena pak činí 13 100,-Kč - tento požadavek uveďtě do poznámky při vyplňování přihlášky.  

Tento vzdělávací program lze realizovat i v individuální formě pro 1 - 4 účastníky. Bližší informace k individuální realizaci naleznete ZDE.